Ako pripraviť izbu na maľovanie?

Možno si poviete, že to musí byť jednoduché. Aj maľovanie si však žiada prípravy, vďaka ktorým predídete zničeným parketám, nafarbeným vypínačom a zásuvkám a rôznym fľakom na rozličných miestach v izbe. Prečítajte si pár rád od profíkov, čo treba pred maľovaním urobiť a ako pripraviť celú izbu na túto náročnú operáciu.

Príprava izby pre maliara

Aby bola práca pre maliara jednoduchšia a, najmä, aby bola naozaj kvalitne urobená, je dobré z izby odstrániť každý nábytok. Aj keď profesionál vie, ako maľovať aj bez škvŕn, niekedy sa to však prosto stane a nedá sa tomu vyhnúť. Práve preto rozhodne odporúčame nábytok umiestniť do izby, ktorá sa akurát nemaľuje a po uschnutí farby ho vrátiť do tej pôvodnej.

Ochráňte svoju podlahu pred farbou

Pred maľovaním je absolútnou nevyhnutnosťou položiť na podlahu ochranný igelit, vďaka ktorému zostanú vaše parkety alebo kachličky v bezpečí. Všetky prípadné fľaky spadnú na igelit a vy si budete môcť byť istí, že sa nič nezničí.

Pozor aj na nástenné dekorácie

Hoci aj toto znie ako úplná samozrejmosť, nie každý to vie a robí. Pred maľovaním odstráňte akékoľvek obrazy alebo plagáty, ktoré na nich máte. Ak máte všetko pripravené ešte pred príchodom maliarov, ušetríte čas im aj sebe a už čoskoro sa budete môcť tešiť z izby, ktorá bude žiariť čistotou a novotou.

Nezabudnite dať dole vypínače a zásuvky

Odstráňte aj vypínače a zásuvky – predídete tak ich neúmyselnému poškodeniu. Je totiž veľmi ľahké nechtiac zavadiť o jednu zo strán vypínača. Ušetríte prípadný čas, ktorý by ste inak venovali dodatočnému čisteniu týchto našich každodenných pomocníkov.

Maľovanie nie je najzložitejšou vecou na svete, je to však komplexná činnosť, ktorá si vyžaduje nasadenie, sústredenosť, ale aj poctivú prípravu. Ak sa na všetko pripravíte vopred, profesionálni maliari u vás doma vykonajú perfektnú prácu.

Share