Dokonalosť spojená s luxusom

Dnešná moderná doba si žiada aj moderné a štýlové bývanie. Nemusíme mať priamo luxusné a honosné vily, ale dokonalosť a zmysel pre detail môžeme vytvoriť aj na stenách nášho domu alebo bytu.
Povrchové úpravy stien nášho interiéru môžu byť akokoľvek upravené tak, aby to nevyzeralo nudne a fádne. Farebnými kombináciami počnúc až po originálne a kreatívne povrchovú úpravu končiac.

Benátsky štuk

Jednou zo špeciálnych povrchových úprav stien je technika zvaná benátsky štuk. Ide o zmes drveného vápenca a mramoru, ktorá vytvorí na stenách dokonalú kópiu prírodného mramoru a to v rôznych farebných odtieňoch. Jediným viditeľným rozdielom od klasického obkladu z mramoru je, že benátsky štuk nezanecháva žiadne škáry a je teda jednotný a hladký. Táto technika je veľmi obľúbená a v posledných rokoch si získala mnoho svojich priaznivcov a to nielen vďaka svojej dokonalosti, ale aj praktickosti. Benátsky štuk tvorí jasnú dominantu každého interiéru a môžeme tu hovoriť aj luxusu antickej minulosti.

Obkladom už odzvonilo?

Benátsky štuk je vhodný do všetkých miestností nášho bytu alebo domu. Praktickou úlohu hrá predovšetkým v kúpeľniach a halách, kde sa bežne používajú obklady a dlažby. Ak teda nie sme zrovna priaznivci obkladov, môžeme zvoliť práve túto špeciálnu techniku, ktorá nám poslúži úplne rovnako. Luxusný vzhľad tejto obľúbenej techniky dodáva miestnosti jedinečnosť a originalitu, pretože mramor je odjakživa práve symbolom luxusu.

Dobré vlastnosti benátskeho štuku

Táto špeciálna technika je vhodná na všetky typy povrchu: betón, omietka, pvc, sadrokartón, tehla, drevo. Nielenže krásne a reprezentatívne benátska štuka vyzerá, ale je tiež dobre umývateľný a neusadzuje sa na ňom prach. A ako už bolo povedané, hodí sa do kúpeľní a veľmi pôsobivo sa bude vynímať v halách a reprezentatívnych miestnostiach, napríklad recepciách hotelov. V ponukách stavebných firiem je aj široký výber farebných odtieňov, ktoré tak podčiarknu celý výsledok premeny nášho domu.

Nie je tento variant príliš drahá?

Ak by sme sa rozhodli pre benátsky štuk do nášho interiéru, určite nás bude zaujímať cena tejto špeciálnej povrchovej úpravy. Tá sa pohybuje okolo 29 euro za meter štvorcový, ale záleží na zvolenej stavebnej firme a zvolenom type benátskeho štuku. Presnú kalkuláciu nám potom jednoznačne vyčísli zvolená firma, ktorá nám tiež môže poradiť s výberom i farbou.
Benátsky štuk vyžaduje odborné znalosti, skúsenosti a tiež časovú rezervu, aby výsledok stál za to. Naše odporúčanie prizvať si k takejto špeciálnej práci odborníka je určite na mieste, predídeme tak nepríjemným zistením, že naše predstavy nezodpovedajú realite.

Share