ZAVOLAJTE NÁM: + 421 910 910 463

GCC patrí medzi inovatívne materiály, ktoré majú veľký význam najmä pre použitie v exteriéri. Ide totiž o materiál, ktorý spája vlastnosti dreva s vlastnosťami plastov a vďaka tomu tvorí úplne nový materiál so širokým spektrom využitia. Tieto materiály sú vhodné najmä do exteriéru, pretože dokážu kompletne odolávať poveternostným podmienkam a zachovávať si dlhú životnosť.

Terasové dosky – využitie GCC v praxi

Terasové dosky patria medzi formy, ktoré umožňujú využívať GCC materiál v praxi. Kombinácia vlastností dreva a plastu umožňuje dosiahnuť vzhľad dreva, no pritom získať bezúdržbovosť plastov. GCC materiál sa tak stáva ideálnym prostriedkom na terasové dosky, ktoré sú čoraz viac populárnejšie. Vytvoria veľmi pekný efekt v exteriéri, pričom napodobňujú vzhľad dreva. Zároveň sa po nich veľmi pohodlne chodí bosými nohami a vyžadujú si len minimálnu údržbu. Takéto terasové dosky na terase pôsobia veľmi dizajnovým dojmom a pomôžu vám docieliť nadčasový vzhľad.

Plné terasové dosky torroTimber

Medzi obľúbené varianty terasových dosiek patria WPC DECK® torroTimber plné terasové dosky. Tieto konkrétne modely sú vlastne podtypom GCC. Základom je materiál POWOLIT, ktorý okrem dreva a plastu obsahuje aj štrk, vďaka čomu dosahuje omnoho hrubší, ale aj pevnejší povrch. Tento povrch však prináša aj mnohé ďalšie výhody. Napríklad je omnoho viac odolnejší voči zašpineniu a opotrebovaniu.

Povrch takýchto terasových dosiek je mierne štruktúrovaný, čo vyzerá nesmierne moderne a dizajnovo. Hodí sa rovnako na terasu, ako aj okolo bazéna. Predstavuje minimalistický a nadčasový vzhľad. Môžete si vyberať napríklad široké dosky Trend 16, ktorú je možné ukladať na obe strany a je dostupných v dvoch farbách.

Medzi ďalšie možnosti patrí Glacier 16, čo je extra široká podlaha charakteristická rovnosťou obidvoch strán. Dolomit 16 je podlaha s dekorom dreva. Focus je vlnitá podlaha s matným povrchom z materiálu POWOLIT. Powolit je druh, ktorý pôsobí nesmierne masívnych dojmom a aj vďaka matnému ryhovanému povrchu má nesmierne výnimočný vzhľad. Z ďalších ponúknutých v sortimente nájdete napríklad Trend19, či Trend 25.

Webrok.sk - Tvorba web stránok  |  kahan.sk - Maliarske a natieračské práce  |  spravyabc.eu - Správy z domova a zo sveta  |  respiratory123.eu - Predaj respirátorov |  domainer-forum.sk - Predaj domén a web stránok