ZAVOLAJTE NÁM: + 421 910 910 463

Po internete kolujú stovky fotiek nádherne premyslených a namaľovaných bytových domov. Podľa toho, ako sa obyvatelia domu dohodnú, je možné na fasádu umiestniť krásne detaily, ktoré vašu bytovku ešte viac odlíšia od ostatných. Vyhrať sa dá naozaj s každým detailom. Poďte sa s nami pozrieť, aké tipy a triky vám pomôžu získať najkrajšiu bytovku široko-ďaleko!

Farba okolo okien: akú si vybrať?

Dbajte na to, akú farbu ste zvolili na celú fasádu. Ak ste sa napr. so susedmi dohodli na jemnej sivej, okolo každého (alebo každého druhého, tretieho) okna môžete dať zelenú farbu. Ak bude váš dom jemne ružový, môžete, naopak, zvoliť na orámovanie okien sivú. Fantázii sa medze nekladú – vďaka odlišnej farbe okolo okien lepšie vynikne hlavná farba a váš dom bude nápaditejší.

Spodná časť domu: namaľovať inou farbou?

Medzi prízemím a zemou sa nachádza relatívne vysoký pás, ktorý tiež môže pomôcť tomu, aby ste sa odlíšili. Je to prvá vec, ktorú vidí potenciálny návštevník, pretože je v úrovni očí. Túto časť domu by ste mohli dať profesionálom namaľovať napr. farbou, akú ste použili na namaľovanie okolia okien alebo dverí. Ak ste sa rozhodli pre jednotnú farbu na celom dome, na tento pás použite opäť iba jemne odlišnú, neutrálnu farbu. Váš dom tak nebude gýčový.

Farba vchodových dverí na bytovom dome

Pri vchodovej bráne môžete byť obmedzení výrobcom. Ak sa v rámci maľovania domu rozhodnete pre rozsiahlejšiu rekonštrukciu a vyberiete si novú bezpečnostnú bránu, tie zvyknú byť vyrobené z matného kovu. Môžete si však vybrať aj klasickú kovovú, ktorú si môžete dať natrieť na ľubovoľnú farbu. Aj tu však platí, že treba dobre premýšľať. Zvolením nevhodnej farby si na pár rokov zabezpečíte farbu, s ktorou nemusíte byť spokojní.

V každom prípade pri vyberaní farby bytového domu odporúčame zvoliť si jemné odtiene a príliš neexperimentovať. Takto budete s výsledkom naozaj spokojní po dlhú dobu. J

 

Webrok.sk - Tvorba web stránok  |  kahan.sk - Maliarske a natieračské práce  |  spravyabc.eu - Správy z domova a zo sveta  |  respiratory123.eu - Predaj respirátorov |  domainer-forum.sk - Predaj domén a web stránok