Sme rodinná firma na komplexné maliarske a natieračské práce s viac ako 30 ročnou praxou. Už od roku 1991 poskytujeme maliarske služby nielen pre súkromných klientov, ale aj pre veľké firmy a korporácie.

Komplexné maliarske a natiaračské služby.

Sociálne siete

Cenník maliarských prác Kahan – Maľby a nátery

Dostali ste sa do štádia kedy potrebujete vymaľovať vchody vo Vašom paneláku alebo staviate si rodinný dom a prišla na rad samotná maľovka ? Ak áno, isto Vás bude zaujímať cenník maliarskych prác – t.j. koľko čo presne stojí s akými cenami môžete rátať.

Maľovanie domu a jeho cena

Každý dom, projekt je jedinečný a preto neexistuje univerzálny cenník maliarskych prác, ktorý by platil pre každého rovnako. Každopádne vieme si to vysvetliť na názorných príkladoch a objasniť s čím môžete rátať a čo všetko vplýva na samotnú cenu.

Rozsah prác

Čo všetko budeme robiť ? Striekať steny a stropy bielou farbou a v dvoch miestnostiach farebné steny ?

Kedže ste si objednali profesionálov tak očakávate aj kvalitnú robotu a bezstarostný priebeh. Pri novostavbe rodinného domu s vápeno-cementovými omietkami alebo sádrovými omietkami štandartne používame pri prvom nástreku kombináciu penetračného náteru zmiešaného s farbou v nižšom pomere, a potom dôkladom vyschnutí nasleduje druhý finálny nástrek a ak treba tak aj tretí. Robíme dovtedy pokiaľ nie je výsledok v maximálnej kvalite a samozrejme podľa priania zákazníka. Pri novostavbe rodinného domu môžete rátať s cenou v rozmedzí 2.7 – 3.5 € /m2 v závislosti od značky konkrétnej farby – cena je aj s materiálom. Ak sa rozhodnete pre maľovanie stien resp. stropov v kúpeľniach v oblastiach kde môže prísť k styku s vodou, tak určite odporúčame použiť umývateľnú farbu. Tu treba rátať s cenou okolo 4 – 4.5 € podľa podkladu a zvoleného materiálu. Pri projektoch nad 1000 m2 vám vieme vypracovať atraktívnejšiu cenovú ponuku.

Zakrývanie a oblepovanie otvorov a povrchov

Nie je umenie zašpiniť, ale pracovať tak aby ste si mysleli, že sa u Vás vlastne ani nič okrem maliarskych prác nerobilo. Neodmysliteľnou súčasťou našich maliarskych služieb je samotná príprava pred maľovaním. Dokonalé zakrývanie a oblepovanie všetkého čo nemá byť zamaľované je skoro rovnako dôležité, ako samotné maliarske práce – preto sa môžete spoľahnúť, že aj táto časť našich služieb bude v maximálnej kvalite. Pri štandartnom rodinnom dome o veľkosti podlahovej plochy 110m2 a počte okolo 10-12 okien, vchodovych dverách a technickej miestnosti začína cena za zakrývanie od 100 €, ale garantujeme, že všetko bude čisté a nedotknuté. Náročná vie byť podlaha. Ak sa musí zakrývať aj podlaha v novostavbe a nebodaj točené schodište a svetlíky. Toto všetko vie ovplyvniť celkovú cenu zakrývacích prác. Prečo nie je vhodné aby ste si tieto práce robili sami? Naše skúsenosti sú také, že v drvivej väčšine prípadov to nie je spravené tak, ako to má byť. Pri striekaní sa to začne odlepovať a vaša snaha aj materiál vyjde nazmar. Za tie roky praxe už presne vieme ako si máme priestor na maľovanie pripraviť tak, aby výsledok bol dokonalý.

Zakrývanie pred samotnými maliarskymi prácami

Opravy stien a stropov pred maľovaním

V Nitrianskom regióne máme také porekadlo… “ díra ne-díra, šecko sa natíra”. To však nie je náš prípad a ku každému projektu pristupujeme zodpovedne a nedovolíme aby sa práca uľahčila iba jednoduchým pretretím, alebo nastriekaním očividných nedostatkov. Významný faktor pri stanovení ceny je ten, či sa v dome, alebo hocijakom inom objekte nachádzajú nejaké nedostatky. Ďalej cenu ovplyvňuje rozsah týchto nedostatkov a prác na ich odstraňovaní.

  • Malé praskliny
  • Pretečené miesta
  • Vysprávky prasklín
  • Akrylovanie
  • Oprava omietok
  • Oprava omietok podľa druhu podkladu je rôzna, pri akrylovaní sadrokartón – stena sa cena pohybuje okolo 1.2 € vrátane materiálu za bm.
  • Lokálne výspravky prasklín na stene, zdegradované miesta na stenách a stropoch – cena od 4.5 € / m2.

Samostatnou kategóriou sú zatečené miesta prípadne plesne a vlhkosť v stenách. Tu je treba vždy najskôr odstrániť príčinu a až potom sa môžeme pustiť do maľovania. V týchto prípadoch doporučujeme s antibakteriálny a protiplesňový náter.

  • Cena týchto náterov je približne o 30 – 40% drahšia oproti klasickým farbám. Tieto špeciálne farby vám zabezpečia neporovnateľný komfort a funkčnosť.
Vysprávky pred maliarskymi prácami - rozdiely
Maliarske práce - cenník NR - TT - BA

Cenník maliarskych prác

Neváhajte nás kontaktovať – cenovú ponuku na maliarske práce vám vypracujeme bezplatne.